سه شنبه ۲۹ اسفند ۱۳۹۶ | 2018 Tuesday 20 March        |         آسا = آذربایجان سر ایران

متن خبر :

مدیرعامل سازمان آتش نشانی شهرداری تبریز خبر داد:

استقرار آتش‌نشانان در سطح شهر برای امدادرسانی حوادث احتمالی چهارشنبه پایان سال

آساخبر: مدیر عامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری کلانشهر تبریز، از استقرار آتش نشانان در سطح شهر برای امدادرسانی حوادث احتمالی چهارشنبه پایان سال خبر داد.

استقرار آتش‌نشانان در سطح شهر برای امدادرسانی حوادث احتمالی چهارشنبه پایان سال
اسفند ۲۲
۱۱:۳۴ ۱۳۹۶

آتش پاد داوود طالب نژاد گفت:  بر اساس برنامه‌ریزی‌های انجام یافته در راستای پیشگیری از حوادث  و امدادرسانی به شهروندان، آتش نشانان در روز چهار شنبه سوری به صورت ویژه با استقرار خودروها به همراه تجهیزات کامل در میادین و مراکز شهر به صورت آماده باش در خدمت شهروندان خواهند بود.

وی تصریح کرد: ضمن اینکه کلیه ایستگاه آتش‌نشانی به صورت آماده هستند، تعدادی از آتش‌نشانان موتورسوار نیز با دستگاه‌های خاموش‌کننده سیار  AFT  با گشت‌زنی در سطح شهر و نقاط مهم و پر تجمع شهری، به امداد شهروندان خواهند شتافت.

وی با اشاره به این شعار ایمنی که «یک لحظه غفلت یک عمر پشیمانی را به دنبال دارد» افزود: ما مخالف برگزاری جشن و سرور در میان شهروندان نیستیم، بلکه در گذشته نیز آیین‌های سنتی زیبایی در این ایام برگزار می‌شد که در نهایت با خوشی و شادی به پایان می‌رسید. اما متاسفانه در سال‌های اخیر با ورود بعضی فرهنگ‌های نامتناسب از جمله روشن کردن آتش در حجم‌های گسترده، استفاده از مواد محترقه خطرناک و … که اغلب منجر به آتش سوزی‌های مهیب می‌شود.

وی ادامه داد: گذشته از موارد فوق الذکر، بعضا شهروندان دست به اعمال کاملاً ناایمن و خطر ناکی می‌زنند که صرف‌نظر از آتش سوزی‌های خانمان سوز و صدمات جانی، بعضا موجب مرگ شهروندان نیز می‌شوند.

مدیرعامل سازمان آتش نشانی تبریز توصیه کرد؛ مواظب کودکان و نوجوانان باشید و به آنها بیاموزید که یک لحظه کوتاه شادی و آتش بازی را نبایستی با صدمات جانی جبران ناپذیر عوض بکنند.

About Author

asanews@fa

asanews@fa

اخبار مشابه

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نمیشود.
لطفا با دقت پر کنید. *

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *