سه شنبه ۲۹ اسفند ۱۳۹۶ | 2018 Tuesday 20 March        |         آسا = آذربایجان سر ایران

متن خبر :

نماینده تبریز در مجلس شورا بیان کرد؛

از ربیعی حمایت کردیم اما فهمیدیم چنین توانی ندارد

آساخبر: محمدحسین فرهنگی نماینده تبریز در موافقت با استیضاح علی ربیعی گفت: در ابتدای آغاز به کار آقای ربیعی از ایشان حمایت کردیم و احساس می‌کردیم که او می‌تواند در این مجموعه عظیم کار کند، اما با گذشت یک دوره کامل و بخشی از دوره جدید مشخص شد که چنین توانی وجود ندارد.

از ربیعی حمایت کردیم اما فهمیدیم چنین توانی ندارد
اسفند ۲۲
۱۱:۴۱ ۱۳۹۶

محمدحسین فرهنگی  در جلسه علنی امروز (سه شنبه) مجلس اظهار داشت: در ماده ۱۲ قانون برنامه ششم دولت مکلف شده است که بدهی های خود را به سازمان‌های بازنشستگی و تأمین اجتماعی به طرق مختلف تسویه کند؛ آقای ربیعی موظف بود از راه‌های مختلف از جمله از طریق املاک مشمول خصوصی‌سازی، اوراق بهادار قانونی و تهاتر بدهی ها ۱۰ درصد مطالباتشان را از دولت طی امسال بگیرد؛ عملا هیچ اتفاقی نیفتاده و از طرفی شروع به حراج اموال کارگران کرده‌اند.

او افزود: در تیتر اول یکی از روزنامه های کثیرالانتشار ۱۷ اسفند اعلام شد که ۱۱ هزار میلیارد تومان از اموال تامین اجتماعی را واگذار می‌کنیم و در ادامه آن گفته شده است که برخی از این اموال ۳ هزار میلیارد تومان در سال سوددهی داشته است. درحالی که کدام عقل سلیم اموال سودده را واگذار می‌کند تا فقط برای یک ماه برخی مطالبات صندوق‌ها را پرداخت کند و پس از آن دوباره دست به دامن دولت شود؟

او اضافه کرد: به عنوان نمونه یک بنگاه اقتصادی که به شدت زیان‌ده بود پس از اعتراض ما و بعد از آنکه مدتی ما را با اصطلاحاتی مانند کار کارشناسی معطل نگاه داشتند، به یک مدیر موفق واگذار شد و روند سوددهی آن آغاز شد، اما پس از مدتی آن مدیر موفق را برکنار کردند و فرد دیگری مانند مدیر قبلی را آوردند و روند زیان دهی این مجموعه دوباره آغاز شد.

فرهنگی گفت: در سال ۹۶ حدود ۱۱ درصد از سهام شرکتی را که زیان ده بوده به قیمت ۵۰۰ میلیارد تومان به صندوق بیمه روستائیان و عشایر واگذار کرده اند و امروز آن سهام ۳۰۰ میلیارد تومان ارزش دارد، یعنی ۲۰۰ میلیارد تومان از اموال روستائیان پرید و صدای کسی هم درنیامد.

 

About Author

asanews@fa

asanews@fa

اخبار مشابه

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نمیشود.
لطفا با دقت پر کنید. *

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *