سه شنبه ۲۹ اسفند ۱۳۹۶ | 2018 Tuesday 20 March        |         آسا = آذربایجان سر ایران

متن خبر :

عملکردِ شورای پنجم در سال 96 از زبان فریدون بابایی اقدم؛

شورای پنجم همدلی و اتحاد خوبی دارد

آساخبر: رئیس کمیسیون معماری و شهرسازی گفت: روی‌هم رفته عملکرد شورا در شش ماه گذشته قابل قبول بود، به سبب اینکه کار شورایی کار جمعی می‌باشد این کار جمعی را در شورا می‌بینیم.

شورای پنجم همدلی و اتحاد خوبی دارد
اسفند ۲۲
۱۲:۳۶ ۱۳۹۶

فریدون بابایی‌اقدم در خصوص عملکرد شورای پنجم در سال ۹۶ اظهار داشت: از ابتدای شورای پنجم از جمله انتخاب هیئت رئیسه، انتخاب شهردار و تعیین تعرفه عوارض محلی و عملکرد کمیسیون‌ها نشان داده شد که یک شورای متفاوت روی کار آمده است، پس از انتخابات نتایج حاکی از آن بود که جو شورا سیاسی خواهد شد و طبیعتا این اتفاق نیز رخ داد.

وی ادامه داد: در انتخاب هیئت رئیسه و تا زمان انتخاب شهردار این مساله قابل مشاهده و لمس بود اما روی‌هم رفته عملکرد شورا در شش ماه گذشته قابل قبول بود، به سبب اینکه کار شورایی کار جمعی می‌باشد این کار جمعی را در شورا می‌بینیم که نمود آن را نیز در جلسات علنی شورا و کمیسیون‌ها مشاهده می‌کنیم.

رئیس کمیسیون معماری و شهرسازی شورای شهر با بیان اینکه اراده و کارجمعی در اعضای شورای شهر کاملا مشهود است، عنوان کرد: به مرور زمان این وضعیت بهتر نیز خواهد شد؛ همدلی خاصی که از ابتدا نیز در شورا وجود داشت منجر خواهد شد که عملکردمان روز به روز بهتر شود.

وی در پاسخ به چشم‌انداز شورای پنجم در سال ۹۷ افزود: شورای شهر وظیفه سیاست‌گذاری دارد، شورا برنامه داده و شهرداری آن را اجرایی خواهد کرد؛ شورا نیز سیاست‌هایی که به نفع مردم می‌باشد را اعمال می‌کند، طی چند هفته اخیر مهمترین بحث شورا بودجه شهرداری تبریز بوده اما در کنار آن همچنان به مساله حاشیه‌نشینی تأکید داریم.

بابایی‌اقدم تاکید کرد: در دوره پنجم مهمترین انگیزه‌ام از ورود به شورا مساله حاشیه‌نشینی بوده است، از آنجایی که در دوره چهارم رسیدگی به حاشیه‌نشینی تنها محدود به خدمات عمرانی و محله ای شد اما این کارها مسکنی موقتی و پوشاندن مشکل بود.

وی با تاکید بر اینکه لازمه حل معضل حاشیه‌نشینی اراده جمعی تمامی مسئولین مربوطه است، خاطرنشان ساخت: از زمان ورود به شورا رفع مساله حاشیه نشینی یکی از شعارهای اعضا بوده و حتی شهردار جدید نیز از این موضوع به خوبی مطلع بوده و بر آن تاکید داشت، باید در این دوره شورا قدم‌های عملی در این راست برداشته شود که خوشبختانه دعوت از شرکت‌های توانمندی صورت گرفته و جلساتی نیز برگزار شده است.

عضو شورای شهر تبریز گفت: به همراه دبیری و شهردار از پروژه‌هایی که این شرکت‌ها در شهر جدید پردیس در تهران ساخته بودند بازدیدهایی انجام داده و این موضوع را با اعضای شورا و نمایندگان مجلس در میان گذاشتیم تا با ارداه جمعی در آینده ای نزدیک و مشخصا در سال ۹۷ قدم های عملی در این خصوص برداشته شود.

وی حاشیه‌نشینی را مهمترین دغدغه شورای شهر پنجم دانست و توضیح داد: مشکلاتی مانند گره‌های ترافیکی، حمل و نقل درون شهری دغدغه شهری است اما وقتی با یک باد و باران سقف خانه ای ریخته و جان افراد در معرض خطر قرار می‌گیرد، مسائل دیگر در اولویت قرار دارند؛ اولویت اول ما جان شهروندان می‌باشد تا مسکنی امن و مناسب برای شهروندان ایجاد کنیم.

About Author

asanews@fa

asanews@fa

اخبار مشابه

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نمیشود.
لطفا با دقت پر کنید. *

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *