سه شنبه ۲۹ اسفند ۱۳۹۶ | 2018 Tuesday 20 March        |         آسا = آذربایجان سر ایران

متن خبر :

فرمانده انتظامی مراغه اعلام کرد:

تجمع در میادین و پارک‌های مراغه ممنوع شد

آساخبر: فرمانده انتظامی مراغه با اشاره محوریت محلات در برگزاری آیین‌های سنتی چهارشنبه سوری گفت: از هرگونه تجمع در میادین و پارک‌ها که موجب اختلال در تردد و نظم شهر شود، جلوگیری می‌شود.

تجمع در میادین و پارک‌های مراغه ممنوع شد
اسفند ۲۲
۱۳:۲۶ ۱۳۹۶

رضا اصلانی‌فر روز سه شنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه افزود: براساس راهبرد نیروی انتظامی، امسال آیین‌های سنتی چهارشنبه سوری به صورت محله محور برگزار می‌شود و در این راستا، همراهی شهروندان و خانواده‌ها برای برگزاری آیین‌های شاد و به دور از مخاطرات بیش از پیش ضروری است.

وی ادامه داد: محله محور کردن برگزاری آیین های چهارشنبه آخرسال به عنوان راهکاری مناسب و کارآمد برای پیشگیری و جلوگیری از بروز هرگونه آسیب‌های جسمی و روانی است.

اصلانی‌فر با بیان اینکه پلیس در کنار مردم آماده تأمین نظم و امنیت در برگزاری آیین‌های چهارشنبه آخرسال و تعطیلات نوروزی است گفت: باتوجه به احتمال بهره برداری و سوءاستفاده برخی جریان‌های معاند از شادی‌ها و آیین های چهارشنبه سوری، خانواده ها بیشتر مراقب فرزندان خود باشند.

وی بر برخورد قاطع با برهم زنندگان نظم و آرامش در آیین های چهارشنبه آخرسال گفت: با متخلفان و کسانی که با به‌کارگیری انواع مواد محترقه موجب سلب آرامش شهروندان شوند برخورد شده و افراد دستگیر شده تا پایان تعطیلات نوروزی در بازداشت خواهند بود.

فرمانده انتظامی مراغه با اشاره به برخورد پلیس با تهیه و توزیع کنندگان انواع مواد محترقه در این شهرستان گفت: در روزها و هفته های اخیر ۱۵۰ هزار عدد انواع مواد محترقه در شهرستان کشف و با عاملان تهیه و توزیع برخورد قانونی شده است.

اصلانی‌فر با تأکید بر نقش فرهنگ سازی در کاهش مخاطرات و آسیب‌های ناشی از آیین های چهارشنبه سوری اضافه کرد: بهره‌گیری از آداب و رسوم سنتی و نیز آگاه‌سازی خانواده‌ها و جوانان نقش مهمی در کاهش میزان خسارت‌های مالی و جانی در این ایام داشته که نمونه بارز آن برگزاری چهارشنبه بی‌خطر در سال گذشته است.

وی با اشاره به آمادگی پلیس در ایام تعطیلات نوروزی برای تأمین امنیت شهروندان و مسافران نوروزی گفت: در این راستا مأموران انتظامی آماده تامین امنیت بوده و در این راه هوشیاری خانواده‌ها، نقش مهمی در برقراری نظم و آرامش جامعه خواهد داشت.

اصلانی‌فر با تأکید بر رعایت موارد ایمنی در روزهای پایانی سال و مسافرت افزود: در هنگام خانه تکانی و نیز خروج از خانه به قصد مسافرت از بسته و قفل بودن درها اطمینان حاصل کرده و وسایل با ارزش خود را در محلی مطمئن بگذارند.

About Author

asanews@fa

asanews@fa

اخبار مشابه

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نمیشود.
لطفا با دقت پر کنید. *

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *