سه شنبه ۲۹ اسفند ۱۳۹۶ | 2018 Tuesday 20 March        |         آسا = آذربایجان سر ایران

متن خبر :

در دانشگاه آزاد اسلامی واحد تبریز برگزارشد:

برگزاری کارگاه آشنایی با استانداردهای بین‌المللی

آساخبر: کارگاه آشنایی با استانداردهای بین‌المللی در دانشگاه آزاد اسلامی واحد تبریز برگزار شد.

برگزاری کارگاه آشنایی با استانداردهای بین‌المللی
اسفند ۲۲
۱۳:۵۸ ۱۳۹۶

حسن رسولی سقای، معاون پژوهش و فناوری واحد تبریز در این کارگاه که به همت دفتر توسعه فناوری، ارتباط با صنعت و کارآفرینی و با شرکت استادان و دانشجویان در واحد تبریز برگزار شد، گفت: کارگاه آشنایی با استانداردهای بین‌المللی در راستای اجرای تفاهم‌نامه همکاری بین واحد تبریز و اداره کل استاندارد آذربایجان شرقی برای استادان و دانشجویان برگزار شده است.

وی با تأکید بر استفاده بهینه از توانمندی های علمی، آموزشی و پژوهشی طرفین، خواستار مشارکت استادان و دانشجویان در ترویج و توسعه فرهنگ استاندارد در کشور شد.

بابک بدلی، معاون آموزشی اداره کل استاندارد آذربایجان شرقی نیز در این جلسه با معرفی استاندارد ملی ایران به چگونگی تدوین استانداردهای بین‌المللی از سوی استادان پرداخت و ایجاد ساز و کارهای مناسب برای بهبود محتوای تدوین استانداردهای گوناگون را از نیازهای مبرم این حوزه دانست.

وی در ادامه موضوعاتی که نیازمند تدوین استاندارد هستند را نام برد و افزود: ۷۰ هزار استاندارد در سازمان استاندارد بین‌المللی ISO نوشته شده است.

معاون آموزشی اداره کل استاندارد آذربایجان شرقی همچنین در این جلسه فرآیند عضویت در جریان تدوین استانداردهای بین‌المللی را تشریح کرد.

About Author

asanews@fa

asanews@fa

اخبار مشابه

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نمیشود.
لطفا با دقت پر کنید. *

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *