دوشنبه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۷ | 2018 Monday 23 April        |         آسا = آذربایجان سر ایران

متن خبر :

رئیس سازمان موی تای حرفه ای کشور خبر داد:

برگزاری تورنمنت مسابقات بین المللی موی تای حرفه ای کشور در هشترود

آساخبر: رئیس سازمان موی تای حرفه ای کشور در هشترود گفت: تورنمنت مسابقات بین المللی موی تای حرفه ای کشور در هشترود برگزار خواهد شد.

برگزاری تورنمنت مسابقات بین المللی موی تای حرفه ای کشور در هشترود
فروردین ۲۴
۲۱:۳۰ ۱۳۹۷

آرجان مهرداد یاراحمدی افزود: این مسابقات اوایل تیرماه امسال پس ازاخذ مجوزهای لازم از فدراسیون ورزش های رزمی و شورای برون مرزی با شرکت ۵ تیم خارجی در این شهرستان برگزار خواهد شد.
وی گفت : ظرفیت های ورزشی خوبی در کشور وجود دارد که نیازمند توجه، مساعدت و تلاش مسوولان ورزش کشور است و در صورت حمایت مالی و معنوی از آنان، می توانند عناوین بسیار خوبی را در مسابقات جهانی نصیب کشور کنند.
تنها نماینده رسمی موی تای حرفه ای ایران از فدراسیون جهانی موی تای حرفه ای تایلند (W.P.M.F) گفت: موی تای به تایلندی به معنای مشت‌زنی تایلندی است وبه همین جهت تای بوکس (thai box) پنیز خوانده می‌شود وموی به معنی مبارزه و تای نیز یعنی تایلند این رشتهٔ ورزشی دارای قدمتی بیش از ۲۰۰۰ سال درکشورهای تایلند، میانمار،  کامبوج  و مالزی  می‌باشد.
وی افزود : موی تای ورزش ملی تایلند و یکی از مهم‌ترین سمبل‌های فرهنگی این کشور است روز ۱۷ مارس در این کشور روز موی تای نامیده شده‌است.
آرجان مهرداد یاراحمدی گفت : موی تای یکی از سبک‌های آزاد ورزش‌های رزمی است، مبارزات آن به صورت برخورد کامل و در رینگ برگزار می‌شود و به همین دلیل موی تای به عنوان قوی ترین و خشن ترین رشته رزمی دنیا نیز یاد میشودو تکنیک‌های مشت در موی تای شباهت زیادی به بوکس غربی دارند و وجود فنون گلاویزی این رشته را به کیک بوکسینگ و ساندا نزدیک ساخته‌است.
وی افزود : در حال حاضر سازمان موی تای wpmf ایران دو هدف عمده را سرلوحه کار خود قرار داده است : ۱- بعد آموزشی : ترویج و گسترش موی تای اصیل و واقعی که این مهم با برگذاری دوره های فنی در بخش مربیگری ، داوری و قهرمان سازی با سرلوحه قراردادن ارزشها الگوهای اخلاقی فرهنگ اصیل و ناب ایرانی – اسلامی خود. ۲- بعد برگزاری رویدادها : در این زمینه سازمان ها با استفاده از تجارب و روند کشورهای صاحب نام در این عرصه و با هدف شناسایی و هدایت قهرمانان مستعد موی تای آماتور در عرصه های حرفه ای و مدیریت کردن این قهرمانان و در نهایت حمایت همه جانبه از استعدادها در ابعاد داخلی و بین المللی است.

در سال ۲۰۱۱ یکی از مربیان سرشناس موی تای استاد مهرداد یاراحمدی پس از رایزنی های فراوان و بواسطه داشتن پیشینه ی قوی در موی تای توانستند برای اولین بار از کشور ایران نمایندگی فدراسیون موی تای حرفه ای wpmf را کسب کنند با این وجود و بواسطه عدم درک فنی و آگاهی مسؤولین وقت موی تای آماتور فعالیت این نمایندگی با چالش ها و مشکلات زیادی روبرو گردید. اما بواسطه ی علاقمندی وسیع قهرمانان و مربیان در سطح کشور نسبت نسبت به فعالیت ها در بخش حرفه ای این نمایندگی توانست اولین بار در بهمن ماه ۱۳۹۲ نبرد برسر عنوان موی تای حرفه ای ایران و کسب کمربند قهرمانی برگزار کند.
در حال حاضر و با تلاشهای خستگی ناپذیر مجموعه نمایندگی موی تای wpmf ایران روند رو به رشد و گسترش تفکر حرفه ای گرایی را شاهد هستیم.
تنها نماینده رسمی موی تای حرفه ای از سازمان (w.p.m.f)آن در ایران مهرداد یاراحمدی است.
همچنین با حضور آرجان مهرداد یاراحمدی تنها نماینده رسمی موی تای حرفه ای ایران از فدراسیون جهانی موی تای حرفه ای تایلند (W.P.M.F) از هادی نوروزیان ازموی تای کار ملی پوش هشترودی تجلیل شد.

About Author

asanews@gt

asanews@gt

اخبار مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نمیشود.
لطفا با دقت پر کنید. *

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *