دوشنبه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۷ | 2018 Monday 23 April        |         آسا = آذربایجان سر ایران

متن خبر :

استاندار آذربایجان شرقی:

معلمان از سرمایه های اجتماعی هر کشورند

آساخبر: استاندار آذربایجان شرقی معلمان را از سرمایه های اجتماعی هر کشور خواند و هفته بزرگداشت مقام معلم را بهترین فرصت برای تجلیل از زحمات و تلاشهای این قشر تاثیرگذار جامعه دانست.

معلمان از سرمایه های اجتماعی هر کشورند
فروردین ۲۶
۱۲:۰۹ ۱۳۹۷

مجید خدابخش صبح امروز در نخستین جلسه شورای آموزش و پرورش آذربایجان شرقی در سال جدید ضمن تبریک بعثت پیامبر صلح و دوستی و مهربانی، با تاکید بر جایگاه تعلیم و تربیت در جامعه، اظهار کرد: با نگاه به آیات قرآن کریم در می یابیم که ماموریت اصلی پیامبر اکرم (ص) نیز تربیت و تزکیه بوده و ما افتخار می‌کنیم به دینی که معجزه پیامبرش کتاب و اولین آیه نازل شده به ایشان کلمه قرائت است.

وی در ادامه با تاکید بر اینکه معلمان ادامه دهنده راه انبیاء هستند، گفت: بر این اساس معلمان جایگاه بسیار والایی در جامعه دارند و طبق نظرسنجی های صورت گرفته، مردم بیشترین اعتماد را به آنها دارند و این نشان می دهد آموزش و پرورش توانسته به رسالت اصلی خود که تعلیم و تربیت می باشد به خوبی عمل کرده و توانسته اعتمادسازی کند.

استاندار آذربایجان شرقی در ادامه ضمن اشاره به گستردگی مباحث اخلاقی افزود: بخش قابل توجهی از رسالت ماموریت پیامبران توسط دستگاه تعلیم و تربیت در جامعه پیاده شده و محقق می شود.
وی در ادامه ضمن استقبال از تمامی پیشنهادات اداره کل آموزش و پرورش در برگزاری شایسته برنامه های هفته بزرگداشت مقام معلم استان بیان کرد: پیشرفت جامعه مدیون تلاشهای معلمان بوده و بر این اساس رعایت شان و منزلت مقام این قشر تاثیرگذار و زحمتکش در جامعه ضروری است.
خدابخش هفته بزرگداشت مقام معلم را بهترین فرصت برای تجلیل از زحمات و تلاشهای این قشر تاثیرگذار جامعه دانست و افزود: معلمان جزو سرمایه های اجتماعی هر کشورند و در طول اجرای برنامه های هفته بزرگداشت مقام معلم مجالی نیز در اختیار این قشر قرار داده شود تا مطالبات و دغدغه های آنها شنیده و پیگیری شود.

وی در بخش دیگری از سخنانش راه اندازی کمپین مشارکت ۲۰۱۸ دانش آموز در کاشت ۳۶ هزار اصله نهال در تبریز را اقدامی ارزشمند خواند و ادامه داد: توسعه درختکاری راهکاری برای مقابله با بحران محیط زیست بوده و باید همچون کشورهای توسعه یافته، از ظرفیت های آموزش و پرورش در این راستا بهره بگیریم.

استاندار آذربایجان شرقی در ادامه ضمن تقدیر از زحمات پیشکسوتان تعلیم و تربیت استان، با بیان اینکه استفاده از بانوان و جوانان توانمند در سطوح مدیریتی از رویکردهای دولت تدبیر و امید است، افزود: در این راستا بکارگیری جوانان و بانوان در پست های مدیری دستگاه تعلیم و تربیت توسط مدیرکل آموزش و پرورش استان حرکتی بسیار ارزشمند بود و جای تقدیر دارد و امیدواریم دستگاه های دیگر نیز به این موضوع توجه داشته باشند.

About Author

asanews@gt

asanews@gt

اخبار مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نمیشود.
لطفا با دقت پر کنید. *

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *