دوشنبه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۷ | 2018 Monday 23 April        |         آسا = آذربایجان سر ایران

متن خبر :

مدیرکل آموزش و پرورش آذربایجان شرقی تاکید کرد:

ضرورت مشارکت دانش آموزان در اجرای برنامه های حفاظت از محیط زیست

آساخبر: مدیرکل آموزش و پرورش آذربایجان شرقی با تاکید برضرورت مشارکت دانش آموزان در اجرای برنامه های حفاظت از محیط زیست اضافه کرد: همزمان با هفته منابع طبیعی کمپین مشارکت 2018 دانش آموز در کاشت 36 هزار اصله نهال در تبریز راه اندازی شد.

ضرورت مشارکت دانش آموزان در اجرای برنامه های حفاظت از محیط زیست
فروردین ۲۶
۱۲:۲۱ ۱۳۹۷

جعفر پاشایی صبح امروز در نخستین جلسه شورای آموزش و پرورش آذربایجان شرقی در سال جدید با تاکید بر گستردگی فعالیت های حوزه تعلیم و تربیت اظهار کرد: سال گذشته برنامه های متنوع و شاخصی در این حوزه و در راستای سیاست های کلان وزارت آموزش و پرورش، سند تدبیر و توسعه استان و سند تحول بنیادین آموزش و پرورش و در قالب نظام جامع برنامه ریزی و با حمایت، هدایت و بکارگیری تمامی ظرفیت های درون سازمانی و برون سازمانی صورت گرفت.

وی با اشاره به افزایش ۵۲ درصدی میهمانان فرهنگی آذربایجان شرقی در نوروز سال ۹۷ و در قالب برنامه های تبریز ۲۰۱۸، در ادامه در تشریح اهم فعالیت های صورت گرفته از سوی آموزش و پرورش استان در سال ۹۶ گفت: بهره برداری از چندین پروژه عمرانی، رفاهی، فرهنگی و ورزشی در هفته دولت و ایام الله دهه مبارک فجر، افزایش مشارکت خیرین در ابعاد مختلف آموزش و پرورش و در راستای تجهیز، توسعه و احداث فضاهای آموزشی و پرورشی در قالب جشنواره های منطقه ای و استانی از جمله این فعالیت هاست.

مدیر دستگاه تعلیم و تربیت استان با تاکید برضرورت مشارکت دانش آموزان در اجرای برنامه های حفاظت از محیط زیست اضافه کرد: همزمان با هفته منابع طبیعی کمپین مشارکت ۲۰۱۸ دانش آموز در کاشت ۳۶ هزار اصله نهال در تبریز راه اندازی شد.
وی در بخش از سخنانش با اشاره به نامگذاری سال ۹۷ از سوی رهبر انقلاب به عنوان حمایت از کالای ایرانی گفت: در حال حاضر بیش از ۷۰۰ هزار دانش آموز در ۵ هزار و ۲۰۰ مدرسه آذربایجان شرقی مشغول تحصیل هستند، بر این اساس آموزش و پرورش بهترین بستر برای فرهنگ سازی برای شعار سال بوده و می توان از دانش آموزان در این راستا بهره گرفت.
پاشایی همچنین در خصوص برنامه های هفته بزرگداشت مقام معلم آذربایجان شرقی بیان کرد: رویکرد دستگاه تعلیم و تربیت استان در سنوات گذشته، تکریم مستمر و پیوسته و ایجاد رضایت مندی عمومی برای فرهنگیان بوده و در این راستا نخستین کلینیک تخصصی دندانپزشکی ویژه فرهنگیان استان و باشگاه پیشکسوتان فرهنگی در دست احداث می باشد.
وی تصریح کرد: مدرسه کانون تحول و جایگاه علم و ایمان بوده و بر این اساس امسال برنامه های بزرگداشت مقام معلم مدرسه محوری است.
مدیرکل آموزش و پرورش استان همچنین با اشاره به تاکیدات استاندار آذربایجان شرقی در خصوص کاهش فرایندهای طولانی اداری افزود: در این راستا مستندسازی و تکریم ارباب رجوع در این اداره کل مورد توجه بوده و سعی شده با استفاده از ظرفیت های بانوان و جوانان در مسئولیت های آموزش و پرورش استان در این راستا حرکت کنیم.

About Author

asanews@gt

asanews@gt

اخبار مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نمیشود.
لطفا با دقت پر کنید. *

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *