دوشنبه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۷ | 2018 Monday 23 April        |         آسا = آذربایجان سر ایران

متن خبر :

نبض تالار شیشه‌ای حافظ؛

بازار سهام تهران همچنان روی مدار قرمز/ بانک صادرات با بیشترین حجم معاملات

آسا خبر/ بازار سهام امروز نیز در ادامه روند نزولی هفته گذشته، افت 0.31 درصدی نماگر بورس را نظاره گر بود و همچنان اثر منفی افزایش دلار مبادله‌ای و کاهش نرخ ارز در بازار آزاد بر نمادهای معاملاتی نظیر فارس، فملی، جم، کگل، شپدیس و فولاد را شاهد هستیم.

بازار سهام تهران همچنان روی مدار قرمز/ بانک صادرات با بیشترین حجم معاملات
فروردین ۲۶
۱۶:۱۵ ۱۳۹۷

کاهش ۲۹۹ واحدی شاخص کل بورسشاخص کل قیمت و بازده نقدی بورس اوراق بهادار تهران در پایان معاملات امروز یکشنبه بیست و ششم فروردین ماه ۹۷ با کاهش ۲۹۹ واحدی معادل ۰.۳۱ درصد به رقم ۹۵ هزار و ۹۸۷ واحد رسید. این در حالی است که هفته گذشته، نماگر بورس تهران با افت هفتگی ۰.۹ درصدی در سطح ۹۶ هزار و ۲۸۷ واحدی ایستاده بود.

امروز تالار شیشه‌ای در اولین روز کاری هفته جاری، همانند روزهای اخیر قبل، شاهد روند نزولی شاخص‌های منتخب بود. بر این اساس، شاخص قیمت (وزنی-ارزشی) با کاهش ۹۴ واحدی معادل ۰.۳۱ درصد به رقم ۳۰ هزار و ۴۳۷ واحد رسید. شاخص کل هم وزن با افت ۸۵ واحدی معادل ۰.۵۱ درصد، عدد ۱۶ هزار و ۶۷۷ واحد را به نمایش گذاشت. شاخص قیمت (هم وزن) نیز با کاهش ۶۳ واحدی معادل ۰.۵۱ درصد به رقم ۱۲ هزار و ۴۱۳ واحد رسید. همچنین شاخص سهام آزاد شناور نیز با افت ۰.۳۹ درصد همراه شد و ۳۹۴ واحد کاهش را رقم زد و به سطح ۱۰۱ هزار و ۹۲۸ واحد رسید. همچنین شاخص بازار اول با ۲۲۴ واحد کاهش معادل ۰.۳۳ درصد به رقم ۶۷ هزار و ۸۴۴ واحد رسید و شاخص بازار دوم نیز با ۵۷۳ واحد کاهش معادل ۰.۲۸ همراه بود و عدد ۲۰۶ هزار و ۱۸۴ واحد را به نمایش گذاشت. شاخص کل بورس بیشترین پیشروی را در ساعت ۰۹:۱۵ داشت و در سطح ۹۶ هزار و ۳۰۸ واحد قرار گرفت.

کاهش ۲۹۹ واحدی شاخص کل بورس

در معاملات امروز، نماد معاملاتی فارس (صنایع پتروشیمی خلیج فارس) با ۵۹ واحد کاهش، بیشترین نقش را در کاهش شاخص کل بروس داشت. و پس از آن نماد فملی (ملی‌ صنایع‌ مس‌ ایران‌) با ۳۰ واحد، نماد جم (پتروشیمی جم) و نماد کگل (معدنی و صنعتی گل گهر) با ۲۳ واحد، نماد شسپا (نفت سپاهان) با ۱۹ واحد، نماد شپدیس (پتروشیمی پردیس) با ۱۷ واحد، نماد کرماشا (صنایع پتروشیمی کرمانشاه) با ۱۵ واحد، نماد فاسمین (کالسیمین‌) با ۱۴ واحد، نماد وامید (گروه مدیریت سرمایه گذاری امید) با ۱۲ واحد، نماد وبانک (سرمایه گذاری گروه توسعه ملی) با ۱۱ واحد، نماد کچاد (معدنی‌وصنعتی‌چادرملو) با ۱۰ واحد، نماد خودرو (ایران‌ خودرو) و نماد فولاد (فولاد مبارکه اصفهان) با ۹ واحد کاهش، بیشترین تاثیر منفی را در افت نماگر بورس داشتند.

در پایان معاملات امروز بانک صادرات با معامله ۵۴ میلیون سهمی بیشترین حجم معاملات و نهادهای مالی بورس اوراق بهادار با معامله ۴۳ میلیارد ریال بیشترین ارزش معاملات را داشتند.

About Author

asa1014

asa1014

اخبار مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نمیشود.
لطفا با دقت پر کنید. *

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *