دوشنبه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۷ | 2018 Monday 23 April        |         آسا = آذربایجان سر ایران

متن خبر :

۷۴ درصد راه های روستایی خداآفرین آسفالت ندارد

آساخبر: معاون فرماندار شهرستان خداآفرین با بیان اینکه قیر رایگان و مشارکتی از سوی راه و شهرسازی به این شهرستان تخصیص داده نشده است، گفت: هم اکنون 74 درصد راه های روستایی این شهرستان آسفالت ندارد.

۷۴ درصد راه های روستایی خداآفرین آسفالت ندارد
فروردین ۲۷
۱۱:۲۰ ۱۳۹۷

بابک رضی منش با بیان اینکه از مجموع ۵۵۸ کیلومتر راه روستایی خداآفرین، تنها ۱۴۶کیلومتر معادل ۲۶ درصد آسفالت شده است، این میزان برخورداری را پایین ارزیابی کرد و خواستار افزایش و بهبود شاخص بهره مندی راه های روستایی شهرستان شد.
وی اظهار کرد: اصلاح، بهسازی و توسعه راه های روستایی به عنوان یکی از زیرساخت های اصلی توسعه یافتگی، مهمترین مطالبه مردم این شهرستان و نیازمند برنامه ریزی و اتخاذ تدابیر لازم است.
رضی منش با بیان اینکه راه دسترسی مناسب و بهسازی و روان سازی عبور و مرور وسایط نقلیه در جاده های شهرستان زمینه تثبیت جمعیت ساکن و موجب جلوگیری از مهاجرت و رونق گردشگری است، بر لزوم برنامه ریزی دقیق در این زمینه به ویژه با اولویت روستاهای پرجمعیت و نیز روستاهایی که محور اصلی عبور و مرور چند روستاست، تاکید کرد.
وی ادامه داد: برنامه ریزی مدون با اولویت روستاهای پرجمعیت و محورهای اصلی دسترسی به روستاها از طریق اداره راهداری با همکاری بخشداران تابعه تدوین و در سال جاری عملیاتی و اجرایی می شود.
رضی منش، میزان راه های همسنگ خداآفرین را یکهزار و ۲۰۰ کیلومتر اعلام کرد که سالانه بیش از ۳۰ میلیارد ریال برای نگهداری آنها هزینه می شود.
وی گفت: از این میزان، ۱۲۷کیلومتر در نواحی منفصل ۳و۴ منطقه آزاد ارس واقع شده که سالانه حداقل ۱۱میلیارد ریال برای نگهداری این راه ها از طریق اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای هزینه می شود.
وی خواستار توجه جدی منطقه آزاد به راه های روستایی در محدوده این منطقه شد و افزود: جهت هماهنگی جلسه ای با حضور مسئولان شهرستان و منطقه آزاد در خصوص احداث زیرسازی و آسفالت و نگهداری راه های روستایی در محدوده نواحی منفصل ۳و۴ منطقه آزاد تشکیل و نسبت به بررسی مسایل اقدام می شود.
رضی منش با اشاره به پایین بودن اعتبارات نگهداری راه های همسنگ این شهرستان، گفت: با توجه به اینکه اعتبارات راه های همسنگ بر اساس میزان بهره مندی از راه های آسفالت تخصیص داده می شود، بنابراین باید جهت افزایش راه های آسفالت این شهرستان تلاش شود.
شهرستان خداافرین با جمعیت ۳۴هزار نفر و با مساحت ۱۵۲۵کیلومتر در نوارمرزی رود ارس و در فاصله ۲۴۰کیلومتری تبریز واقع شده که این شهرستان در ۲۸اسفند سال ۱۳۸۹ از بخش به شهرستان ارتقا و از شهرستان کلیبر جدا شد. در حال حاضر این شهرستان دارای یک شهر، سه بخش و ۲۰۴روستاست.

About Author

asanews@gt

asanews@gt

اخبار مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نمیشود.
لطفا با دقت پر کنید. *

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *