دوشنبه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۷ | 2018 Monday 23 April        |         آسا = آذربایجان سر ایران

متن خبر :

مدیرکل دامپزشکی استان:

۲۰۰۰ تن فرآورده دامی از آذربایجان شرقی صادر شد

آساخبر: مدیرکل دامپزشکی آذربایجان شرقی گفت: پارسال بیش از 2 هزار تن انواع فرآورده‌ خام دامی خوراکی و غیرخوراکی با انجام نظارت های بهداشتی کارشناسان این اداره کل به کشورهای مقصد صادر شد.

۲۰۰۰ تن فرآورده دامی از آذربایجان شرقی صادر شد
فروردین ۲۷
۱۱:۲۳ ۱۳۹۷

امیرحسین بهداد افزود: این میزان فرآورده دامی پس از بررسی‌های کارشناسی تخصصی و صدور ۸۴ فقره گواهی بهداشتی دامپزشکی به مقصد کشورهایی نظیر ترکیه، گرجستان، ویتنام، تایوان، چین، عمان، لبنان، مالزی، عراق و پاکستان صادر شد.
وی اعلام کرد: سال گذشته صادرات پودرگوشت به وزن یک هزار و ۱۲۷ تن، پا و پنجه‌ مرغ به وزن ۴۶۳ تن و شیرخشک به وزن ۲۱۶ تن درصدر فرآورده‌های خام دامی صادر شده از استان قرار داشت.
وی افزود: عسل، پوست گاوی، سالامبور گوسفندی و پَر مرغ در مجموع به میزان ۲۷۳ تن در رتبه‌های بعدی قرار دارند.
بهداد همچنین با اشاره به نظارت بهداشتی این اداره کل بر صادرات دام زنده اظهارکرد: سال گذشته ۷۲ هزار قطعه جوجه یک روزه، ۵۶۰۰ قطعه ماهی، ۵۰ رأس گوساله، حیوانات اهلی و وحشی و سایر پرندگان به مقصد کشورهای آذربایجان، ارمنستان، ترکیه، هلند، آلمان، کانادا، ایتالیا، قبرس و دانمارک صادر شد.
وی با اشاره به اینکه محموله‌های ترانزیتی نیز پس از نظارت های بهداشتی دامپزشکی به کشورهای مقصد حمل می‌شود، گفت: سال گذشته بر ترانزیت بیش از ۵ هزار و ۸۸۰ تن انواع فرآورده‌های خام دامی خوراکی و غیرخوراکی با صدور ۱۷۳ فقره مجوز دامپزشکی نظارت شد.
مدیرکل دامپزشکی آذربایجان شرقی اضافه کرد: پوست خام گاوی به مقدار ۱۵۶ هزار جلد و وزن ۵ هزار و ۴۸۰ تن، پوست خام گوسفندی به مقدار ۹۶۰۰ جلد به وزن ۴۸ تن و آلایش خوراکی گوسفندی به مقدار ۱۶۰ هزار کیلوگرم بیشترین فرآورده‌های ترانزیت شده به کشورهای مقصد تحت نظارت این اداره کل بود.
نظارت های بهداشتی دامپزشکی بر فرآورده‌های دامی به منظور تضمین بهداشتی بودن این محصولات به منظور مصرف داخلی و صادرات انجام می شود.

About Author

asanews@gt

asanews@gt

اخبار مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نمیشود.
لطفا با دقت پر کنید. *

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *