دوشنبه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۷ | 2018 Monday 23 April        |         آسا = آذربایجان سر ایران

متن خبر :

تبریز میزبان برگزاری نخستین جشنواره سرزمین نور

آسا خبر/ نخستین جشنواره استانی سرزمین نور با محوریت راهیان نور و دفاع مقدس در تبریز برگزار می‌شود.

تبریز میزبان برگزاری نخستین جشنواره سرزمین نور
فروردین ۲۷
۱۱:۵۶ ۱۳۹۷

بهنام  فیضی دبیر اجرایی اولین جشنواره سرزمین نوراستان آذربایجان‌شرقی گفت: جشنواره سرزمین نور بیشتر با هدف ترویج فرهنگ و حفظ روحیه ایثار و شهادت و جهاد و به خصوص انتقال ارزش‌های هشت سال دفاع مقدس به نسل امروز از طریق هنر و رسانه است.

وی با تاکید بر اینکه با زبان هنر و رسانه می‌توان در ثبت، معرفی، انتقال و حفظ آثار و ارزش‌های دفاع مقدس گام‌های موثری برداشت، افزود: این جشنواره نیز با هدف ثبت خاطرات، احساسات و عواطف زائران راهیان نور برگزار می‌شود و از این رو زبان هنر بهترین زبان گویا برای معرفی، انتقال، ثبت و ترویج این لحظه‌هاست.

دبیر اجرایی اولین جشنواره سرزمین نور آذربایجان‌شرقی تشویق و ترغیب و به ویژه شناسایی استعداد‌های فرهنگی هنری، فعالان و هنرمندان در حوزه‌های دفاع مقدس و راهیان نور را از دیگر اهداف برپایی این جشنواره عنوان کرد و یادآور شد: این جشنواره در سه بخش حرفه‌ای، مردمی و ویژه برگزار می‌شود.

فیضی با اشاره به اینکه بخش حرفه‌ای این جشنواره در رشته‌های شعر، داستان، عکاسی، پویانمایی، نماهنگ، پوستر، فضای مجازی، نرم‌افزار، تحقیق و پژوهش برگزار خواهد شد، گفت: بخش مردمی آن شامل متن ادبی، خاطره، دلنوشته و عکس تلفن همراه است.

به گفته وی بخش ویژه این جشنواره نیز در رشته‌های نامه یادگاری، عکس یادگاری، دلنوشته یادگاری و فیلم ۶۰ ثانیه‌ای برگزار خواهد شد.

این فعال دانشجوی استان آذربایجان‌شرقی تصریح کرد: علاقه‌مندان برای شرکت در این جشنواره تا ۳۰ فروردین ماه سال جاری فرصت دارند آثار خود را به دبیرخانه این جشنواره ارسال کنند.

وی اضافه کرد: این جشنواره مختص دانشجویان بوده وتمام دانشگاه‌های استان و دانشجویان می‌توانند شرکت کنند.

دبیر اجرایی اولین جشنواره سرزمین نور استان آذربایجان‌شرقی خاطرنشان کرد: علاقه‌مندان می‌توانند جهت کسب اطلاعات بیشتر با دبیرخانه این جشنواره به شماره تماس ۰۴۱۳۴۷۲۸۹۲۴ تماس بگیرند.

About Author

asa1014

asa1014

اخبار مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نمیشود.
لطفا با دقت پر کنید. *

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *