جمعه ۴ خرداد ۱۳۹۷ | 2018 Friday 25 May        |         آسا = آذربایجان سر ایران

متن خبر :

معاون فرماندار شهرستان خداآفرین:

سهم ۷۳ میلیارد ریالی خداآفرین از اعتبارات اشتغال پایدار روستایی

آساخبر: معاون فرماندار خداآفرین گفت: ۷۳ میلیارد ریال سهم شهرستان خداآفرین از اعتبارات اشتغال پایدار روستایی و عشایری است که باید در اندک زمان باقی مانده این اعتبارات جذب شود.

سهم ۷۳ میلیارد ریالی خداآفرین از اعتبارات اشتغال پایدار روستایی
اردیبهشت ۰۸
۱۰:۳۷ ۱۳۹۷

بابک رضی منش شامگاه جمعه در دهمین جلسه مشترک کمیته رصد و پایش اشتغال و کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید با اشاره به اینکه امروز مهمترین مطالبه مردم اشتغال و این موضوع مسئله اصلی کشور است’ گفت: خداآفرین گنجینه ای از ظرفیتهای و استعدادهای خدادادی، بویژه در حوزه گردشگری و کشاورزی برای ایجاد کسب و کار و اشتغال دارد که باید با ایجاد روحیه کار آفرینی در جوانان و تشویش و ترغیب سرمایه گذاران در استفاده و بهره برداری از این ظرفیتها تلاش شود.

رضی منش در ادامه با اشاره و یادآوری به دو خواسته مهم رئیس جمهور روحانی در پیام نوروزی سال ٩٧ مبنی بر عزم و تلاش کارآفرینان، سرمایه گذاران و ایرانیان در حمایت از تولید داخلی بعنوان عامل افزایش دهنده قدرت ملی و همچنین تلاش و همت جوانان به عنوان امید دولت در تحقق و حفظ عزت اسلام، سربلندی ایران و آسایش ملت ایران ‘تصریح کرد: دولت با برنامه ریزی و ایجاد بستر و زمینه، تسهیل گر امر اشتغال است و مدیران باید برای اجرای برنامه های دولت همسو با سیاستها به عنوان تسهیل گر عمل نموده نه اینکه مانع تراشی نمایند.

وی در ادامه همسویی و باور عمیق به برنامه ها و سیاست های دولت تدبیر و امید را اصلی ترین ویژگی یک مدیر عنوان کرد و افزود: مدیران شهرستان باید با دلسوزی تمام و با حداکثر توان در راستای تحقق وعده های دولت و خدمت هر بیشتر به مردم تلاش و اهتمام نمایند.

معاون فرماندارخداآفرین با ابراز نارضایتی از تعلل برخی دستگاه ها از جمله محیط زیست در پاسخ به استعلامات افزودند؛ تسهیل امور مربوط به صدور مجوزهای لازم و کوتاه کردن زمان پاسخ به استعلامات را در فراهم کردن زمینه و رونق تولید و اشتغال و ایجاد انگیزه در سرمایه گذاران بسیار کارساز عنوان کرد.

وی همچنین با بیان اینکه عدم پاسخگویی به استعلام در مدت زمان مقرر برابر قانون پاسخ مثبت تلقی می شود گفت: دستگاه های اجرایی در صورت عدم پاسخگویی اداره استعلام شونده اقدامات لازم جهت صدور مجوز را انجام دهند و مسئولیت عدم پاسخ به عهده دستگاه استعلام شونده خواهد بود.

رضی منش با اشاره به اینکه تعدادی از طرحهای شهرستان در مرحله تصویب کارگروه استانی با موانع از جمله معوقات بانکی، چک برگشتی و غیره روبرو شده اند گفت: دستگاه های اجرایی در جهت رفع مسئله راساً با تشکیل جلسات هماهنگی با سرمایه گذران نسبت به حل موضوع اقدام و پرونده به کارگروه استانی عودت گردد.

وی با اشاره به سیاست تمرکز زدایی دولت و در راستای تسریع و تسهیل در امورات، بخصوص امورات حوزه صدور مجوزهای لازم جهت امر اشتغالزایی خواستار افزایش اختیارات مدیران ادرات و دستگاه های اجرایی در شهرستان شد.

معاون فرماندار خداآفرین همچنین از تصویب حدود ۲۰میلیارد ریال از طرحهای مختلف شهرستان خداآفرین در کارگروه استان خبر داد و افزود: سازمان جهاد کشاورزی طرحهای ۱۲میلیارد تومانی مصوب در کمیته فنی کارگروه اشتغال شهرستان را به کارگروه استان ارایه نکرده و تصویب این طرحها نیازمند پیگیری جدی در ارسال طرحها به کارگروه استان است.

رضی منش با اشاره به ۷۳ میلیارد ریال سهم شهرستان خداآفرین از اعتبارات اشتغال پایدار روستایی و عشایری و اندک زمان باقی مانده تا جذب این اعتبارات گفت: بانک های عامل این طرح با تمکین به قانون؛ آئین نامه اجرایی و ماده ۱۰ دستورالعمل اشتغال پایدار روستایی و عشایری در خصوص نحوه اخذ تضامین بانکی از جمله سند منازل روستایی، سند مزرعه، زمین محل اجرای پروژه بر تحقق اشتغال پایدار تلاش نمایند.

شایان ذکر است طرح ساخت شش سوئیت اقامتی در شهر خمارلو ،سه طرح گردشگری و بوم گردی ۱۲واحد اقامتی در پارک مسافر عاشقلو’ اجرای طرح صنایع تبدیلی بسته بندی عسل ،طرح پارک ساریجالو ، ۳طرح پرورش ماهی، مجتمع بین راهی،هتل رستوران، مجتمع اقامتی چند منظوره از جمله طرحهای مصوب در این جلسه بود.

About Author

asanews@gt

asanews@gt

اخبار مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نمیشود.
لطفا با دقت پر کنید. *

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *