جمعه ۴ خرداد ۱۳۹۷ | 2018 Friday 25 May        |         آسا = آذربایجان سر ایران

متن خبر :

در مراسم گرامیداشت روز ملی شوراها درشهرستان هریس عنوان شد

پرداخت۴۹۱۰ میلیارد ریال به دهیاری های آذربایجان شرقی/تقویت گردشگری و صنعت یگانه راه توسعه شهرستان هریس

آساخبر/ هریس: محمد طلوعیان/: مدیر کل دفتر امور روستائی و شوراهای استانداری آذربایجان شرقی در مراسم گرامیداشت روز ملی شوراها درشهرستان هریس گفت: از زمان روی کار آمدن دولت تدبیر و امید و در بازه زمانی سال های 92 تا 97، چهار هزار و 910 میلیارد ریال به حساب دهیاری های استان واریز شده است.

پرداخت۴۹۱۰ میلیارد ریال به دهیاری های آذربایجان شرقی/تقویت گردشگری و صنعت یگانه راه توسعه شهرستان هریس
اردیبهشت ۱۱
۱۲:۰۲ ۱۳۹۷

تقی کرمی

تقی کرمی  اظهار کرد: این درحالیست که از زمان تاسیس شوراها در سال ۸۲ تا سال ۹۲، تنها یکهزار و ۱۷۰ میلیارد ریال به دهیاری های استان پرداخت شده بود.
وی خاطرنشان کرد: در پنج سال گذشته ۱۳۵میلیاردریال به حساب دهیاری های شهرستان هریس واریز شده که با نظارت شوراها و بخشداری ها در جهت عمران وآبادانی روستاها هزینه شده است.
کرمی گفت: همچنین در بین سال های ۹۲ تا ۹۷، ۶۹ میلیارد ریال به حساب روستاهای فاقد دهیاری در استان واریز شده که سهم هریس از این محل یک میلیارد و دویست وده میلیون ریال بوده است.
مدیر کل دفتر امور روستائی و شوراهای استانداری آذربایجان شرقی با تاکید بر محوریت توسعه روستاها بر اساس خرد جمعی و کار گروهی مبتنی بر فرهنگ شورایی وجهش بیش از ۴ برابری اعتبارات دهیاری های شهرستان هریس در طول پنج سال خدمت دولت تدبیر و امید از دهیاران و شوراهای اسلامی خواست از این اعتبارات در جهت تولید و اشتغال استفاده بهینه نمایند.

کرمی تأکید کرد: اگر همزمان مردم همراهی کنند و تولیدکننده کیفیت کالا را مقدم بر کمیت قرار دهد این شعار در رونق اقتصادی استان آذربایجان شرقی بسیار مؤثر خواهد بودوی با اشاره به وجود یک هزار و ۹۱۲ دهیاری در آذربایجان شرقی تأکید کرد: به تمام دهیاری‌های استان تأکید خواهد شد تا در خرید کالاها و ملزومات موردنیاز اولویت به تولیدات داخلی داده شود.

مدیرکل امور روستایی و شوراهای استانداری آذربایجان شرقی با بیان اینکه تحقق شعار سال وظیفه ذاتی ماست، افزود: آن‌چه می‌تواند در تحقق شعار سال موثر باشد موضوع برندسازی است که متأسفانه در کشور به‌صورت اعم و در آذربایجان شرقی به‌طور اخص به این مرحله نرسیده‌ایم و متأسفانه به ارائه محصولات به شکل فله‌ای عادت داریم.

کرمی ادامه داد: دولت قدم‌های مثبتی در خصوص برندسازی برداشته است و تسهیلات اشتغال روستایی نیز با اولویت برندسازی پرداخت می‌شود.

وی میزان برخورداری روستاها از امکانات رفاهی واجتماعی در مسئله مدیریت پسماند ها  وزیرساختها ازجمله اینترنت،گاز،برق وآب شرب گفت: صددرصد روستاهای بالای ۲۰خانوار استان از نعمت برق و۹۴درصد روستاهای بالای ۳۰خانوار ازنعمت گاز و۱۳۳۴روستای ۷۰خانواری ازنعمت اینترنت پرسرعت برخوردارهستند وتمامی دهیاران روستاها تا شعاع ۵۰کیلومتری موظف به حمل پسماندهای خانگی به محل دفن پسماندهای شهرها با استفاده از ماشین های حمل زباله که در اختیار دهیاران می باشد ،هستند.  

عبدالهی نماینده هریس در مجلس

 

 نماینده مردم اهر وهریس در مجلس شورای اسلامی نیز در این همایش با تأکید بر لزوم اتخاذ تدبیری جدی برای عمران و آبادی روستاها و تقویت معیشت مردم به عنوان ابزار تثبیت جمعیت روستایی از دهیاران و روسای شوراهای اسلامی خواست با تکیه بر ظرفیت‌های موجود به ویژه طبیعت بکرو دیدنی و وجود کلانشهر تبریز در مجاورت شهرستان هریس نسبت به ارائه نقطه نظرات بدیع در خصوص ایجاد مشاغل گردشگر محور تاکیدکرد.

عبدالهی تقویت گردشگری و صنعت را یگانه راه توسعه شهرستان دانست و کمبود منابع آب به ویژه آب شرب را تهدید برای آینده شهرستان بیان نمود و خواستار ارائه راهکار عملی از جمله انتقال آب از سایر نقاط استان به این شهرستان گردید.

محمودی فرماندار هریس

 فرماندارهریس  نیز با تاکید بر لزوم جذب حداکثری تسهیلات روستایی از تشکیل جلسات مستمر کمیته تخصصی جهت بررسی طرح‌های اشتغالزایی و معرفی به استان خبر داد.

محمودی همچنین به وظایف شوراهای منتخب مردم اشاره کرد و گفت: انتخاب فردی پاکدست، توانمند و کاردان به عنوان شهردار در شهرها و دهیار در روستاها، اصلی ترین وظیفه شوراهاست.

About Author

asanews

asanews

اخبار مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نمیشود.
لطفا با دقت پر کنید. *

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *